•  
  •  

Mimoriadna situácia

 13.03.2020

MIMORIADNA SITUÁCIA VYHLÁSENÁ AJ  V NAŠEJ OBCI  BUŠINCE

Vážení občania,

vyzývam všetkých občanov, aby sa nezhromažďovali, aby obmedzili stýkanie s ľuďmi na minimum!

Občania, ktorí sa vrátili zo zahraničia a tí, čo sú chorí, aby dodržiavali 14 dňovú domácu karanténu, čo znamená, aby nechodili do obchodov, na úrady, k lekárom a ani na iné miesta medzi ľudí. Toto sú základné podmienky na spomalenie šírenia koronavírusu.

Občania, ktorí nebudú dodržiavať tieto pokyny,  budú nahlásení na políciu. To je pre tých, ktorí sú chorí, alebo sa vrátili zo zahraničia, platí 14 dní domácej karantény. Uvedomme si, že na území celého štátu je vyhlásená mimoriadna situácia.

Pravidlá, ktoré platia počas vyhlásenia  mimoriadnej situácie sú prísnejšie ako za normálnej situácie.

Na Obecnom úrade som včera zaviedol obmedzený styk s verejnosťou ako preventívne opatrenie. Zamestnanci pracujú, ak potrebujete vybaviť niečo na Obecnom úrade, na matrike atď. prosím kontaktujte nás telefonicky, mailom a podľa možností Vaše požiadavky vybavíme. Toto obmedzenie znamená, že Obecný úrad je aj počas úradných hodín zamknutý.

Pracujeme bez verejnoprospešných pracovníkov k čomu musíme prispôsobiť režim odvozu odpadov, preto Vás prosíme o pochopenie.

Škola a škôlky v obci  sú zatvorené od 16. marca 2020, zatiaľ podľa nariadenia Ústredného krízového štábu na dva týždne.

Vyzývam Vás, aby ste brali ohľad na vážnosť situácie. Sledujte v médiách ďalší vývoj a nariadenie Ústredného krízové štábu.

Prosím, správajte sa zodpovedne a dodržujte pokyny kompetentných.

Ďakujem za pozornosť.                                                                                                                                Ing. Zoltán Végh  v.r.,  starosta obce Bušince 

Úradné hodiny

Obedňajšia prestávka: 12:00 do 12:30 hod.
Pondelok: 08:00 - 15:30
Utorok: 08:00 - 15:30
Streda: 08:00 - 17:00
Štvrtok: 08:00 - 15:30
Piatok: 08:00 - 14:00

Fotogaléria

Kalendár